14

Fotoodmładzanie - Fotoodmładzanie - wskazania i przeciwskazania do zabiegu

MEDserwis.pl > Fotoodmładzanie >Fotoodmładzanie - wskazania i przeciwskazania do zabiegu

Fotoodmładzanie - wskazania i przeciwskazania do zabiegu

Starzenie się skóry jest procesem dotykającym każdego z nas i nieodwracalnym. W skórze zachodzą zmiany związane z upływającym czasem, zmianami hormonalnymi, a głównie ekspozycją skóry na słońce, czego konsekwencją jest pojawianie się zmarszczek, przebarwień, plam starczych czy popękanych naczyń. W trakcie postępującego procesu starzenia się skory, obniża się gęstość kolagenu, wiotczeją jego włókna, skóra traci nawilżenie i jędrność oraz elastyczność. Jedną z nieinwazyjnych metod odmłodzenia skóry jest wykorzystanie światła pulsującego, czyli fotoodmładzanie.

Fotoodmładzanie jest bezpieczną i bezinwazyjną metodą odnowy skóry. Jej zaletą jest to, że nie dokonuje się złuszczenia całej warstwy naskórka jak podczas np. peelingów medycznych. Fotoodmładzanie jest zabiegiem polecanym osobom, których skóra wykazuje oznaki starzenia się, ale również dla osób borykających się ze zmianami naczyniowymi, trądzikiem różowatym, rumieniem, rozszerzonymi poram, przebarwieniami posłonecznymi lub plamami starczymi, piegami, płytkimi zmarszczkami czy utratą sprężystości skóry. Zabieg może być stosowany w każdym wieku, także u osób młodych z nadmiernym wydzielaniem serum, pierwszymi oznakami posłonecznego starzenia się skory Może być wykonany praktycznie na każdej części ciała - twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, stopach, plecach, itd.

Podczas zabiegu dokonuje się naświetlania skóry pulsującym światłem (Intense Pulse Light). Jest to światło o niskiej gęstości energii, które rozgrzewa skórę, bez uszkadzania naskórka, wnika w głąb skóry i jest absorbowane przez hemoglobinę (rozszerzone naczynia, rumień) lub melaninę (przebarwienia). Światło lasera powoduje skracanie oraz przebudowę włókien kolagenowych i elastyny, odnowę tkanek skóry, pobudzenie jej do produkcji nowych włókien kolagenowych, pory zwężają się, zmarszczki wygładzają, a skóra jest gładsza, rozjaśniona i bardziej elastyczna. W przypadku zmian naczyniowych, plam starczych, przebarwień po zabiegu można zaobserwować ich zbrązowienie, stają się one coraz ciemniejsze, aby po około 10 dniach ulec złuszczeniu. Natomiast zmiany naczyniowe po zabiegu fotoodmładzania najczęściej stają się bardziej zaczerwienione, a po kilku dniach jaśnieją, by w konsekwencji całkowicie zblednąć.

Fotoodmładzanie nie trwa długo, zwykle jest to około 5-30 min. w zależności od obszaru poddanego zabiegowi. W trakcie wykonywania zabiegu klienci odczuwają lekkie ciepło, czasem pieczenie skóry. Po zabiegu nie należy się opalać przez około 4 tygodnie, należy unikać sauny oraz dużego wysiłku fizycznego. Należy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokimi filtrami w celu zabezpieczenia skory przed działaniem promieni słonecznych, aby nie powstały kolejne przebarwienia przez około miesiąc od wykonania zabiegu oraz nie używać żadnych kosmetyków zawierających alkohol. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji.

Fotoodmładzanie jest zabiegiem seryjnym, zwykle jeden zabieg nie daje oczekiwanych efektów. Widoczną poprawę można zauważyć dopiero po około 3-5 zabiegach, kiedy to widocznie zmniejszają się bruzdy i spłycają zmarszczki mimiczne, owal twarzy zostaje podniesiony, koloryt skóry wyrównany, skóra jest jaśniejsza i bardziej napięta.
Poprawę wyglądu zaobserwować można już po pierwszych zabiegach, jednak pełny efekt kuracji osiągnięty zostaje po zakończeniu serii. Zabieg fotoodmładzania należy powtarzać co około 3-5 tygodni.

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, jest kilka przeciwwskazań, które jeśli występują u danej osoby uniemożliwiają wykonanie fotoodmładzania, Jeśli u osoby występuje nadwrażliwość skóry na światło, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia, schorzenia endokrynologiczne, bielactwo skóry, łuszczyca w obszarze zabiegowym, fotoodmładzanie nie może być wykonywane. Przeciwwskazaniem jest także ciąża oraz spożywanie alkoholu na 24 godz. przed zabiegiem czy świeża opalenizna (zdobyta krócej niż miesiąc przed zabiegiem) i zażywanie leków i ziół zwiększających wrażliwość skóry na światło oraz stosowanie kremów z retinolem. Zabiegu nie należy również wykonywać, jeśli w miejscu poddanym zabiegowi występuje aktywna infekcja

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl